MASMCG12A/TR
DigiKey Part Number
MASMCG12A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMCG12A/TR
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 75.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
Category
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75.3A