MASMBJSAC45E3
DigiKey Part Number
1086-5645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJSAC45E3
Description
TVS DIODE 45VWM 77VC DO214AA
Detailed Description
77V Clamp 6.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
EDA/CAD Models
MASMBJSAC45E3 Models
Bulk
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.8A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
500W