MASMBJ75CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 102
121V Clamp 4.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ75CAE3
DigiKey Part Number
1086-5607-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ75CAE3
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ75CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.9A