MASMBJ64CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 174
103V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ64CAE3
DigiKey Part Number
1086-5591-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ64CAE3
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ64CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A