MASMBJ54A is available for purchase but is not normally stocked.
Diodes Incorporated
In Stock: 0
87.1V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ54A
DigiKey Part Number
1086-5568-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ54A
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ54A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A