MASMBJ30A is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
48.4V Clamp 12.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ30A
DigiKey Part Number
1086-5532-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ30A
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ30A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A