MASMBJ28CA is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
45.4V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ28CA
DigiKey Part Number
1086-5520-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ28CA Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A