MASMBJ22AE3 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
35.5V Clamp 16.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ22AE3
DigiKey Part Number
1086-5507-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ22AE3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ22AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.9A