MASMBJ20A is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
32.4V Clamp 18.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ20A
DigiKey Part Number
1086-5502-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ20A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.5A