MASMBJ12CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 0
19.9V Clamp 30.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
MASMBJ12CAE3
DigiKey Part Number
1086-5461-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ12CAE3
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Detailed Description
EDA/CAD Models
MASMBJ12CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.2A