MASMBJ11A
DigiKey Part Number
1086-5450-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBJ11A
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Detailed Description
18.2V Clamp 33A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
EDA/CAD Models
MASMBJ11A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A