MASMBG64A
DigiKey Part Number
1086-5394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MASMBG64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AA
Detailed Description
103V Clamp 5.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBG)
EDA/CAD Models
MASMBG64A Models
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Package / Case
DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.8A