MART100KP45A
DigiKey Part Number
1086-5196-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MART100KP45A
Description
TVS DIODE 45VWM 88.5VC CASE 5A
Detailed Description
88.5V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole Case 5A (DO-204AR)
EDA/CAD Models
MART100KP45A Models
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
MIL-PRF-19500
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
88.5V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)