MART100KP220CAE3
DigiKey Part Number
1086-5163-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MART100KP220CAE3
Description
TVS DIODE 220VWM 434VC CASE 5A
Detailed Description
434V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole Case 5A (DO-204AR)
EDA/CAD Models
MART100KP220CAE3 Models
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
MIL-PRF-19500
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
245V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
434V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)