MART100KP130CAE3
DigiKey Part Number
1086-5139-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MART100KP130CAE3
Description
TVS DIODE 130VWM 254VC CASE 5A
Detailed Description
254V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole Case 5A (DO-204AR)
EDA/CAD Models
MART100KP130CAE3 Models
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
254V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
100000W (100kW)