MAPLAD7.5KP24AE3
DigiKey Part Number
MAPLAD7.5KP24AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD7.5KP24AE3
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC MINIPLAD
Detailed Description
38.9V Clamp 193A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
193A