MAPLAD7.5KP18CAE3
DigiKey Part Number
MAPLAD7.5KP18CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD7.5KP18CAE3
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC MINIPLAD
Detailed Description
29.2V Clamp 257A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
257A