MAPLAD7.5KP14A
DigiKey Part Number
MAPLAD7.5KP14A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD7.5KP14A
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC MINIPLAD
Detailed Description
23.2V Clamp 323A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
323A