MAPLAD7.5KP12CA
DigiKey Part Number
MAPLAD7.5KP12CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD7.5KP12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC MINIPLAD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19.9V Clamp 377A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
377A