Image for MAPLAD6.5KP22A is not available
MAPLAD6.5KP22A
DigiKey Part Number
1086-5040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD6.5KP22A
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC MINI-PLAD
Detailed Description
35.5V Clamp 183A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD6.5KP22A Models
Category
Power - Peak Pulse
6500W (6.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
183A