MAPLAD36KP51CAE3
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP51CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP51CAE3
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC PLAD
Detailed Description
82.4V Clamp 437A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
437A