MAPLAD36KP30CAE3
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP30CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP30CAE3
Description
TVS DIODE 30VWM 48.8VC PLAD
Detailed Description
48.8V Clamp 738A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
738A