MAPLAD36KP26AE3
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP26AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP26AE3
Description
TVS DIODE 26VWM 43VC PLAD
Detailed Description
43V Clamp 838A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
43V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
838A