MAPLAD36KP220A
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP220A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP220A
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC PLAD
Detailed Description
356V Clamp 102A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
245V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
102A