MAPLAD36KP200CAE3
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP200CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP200CAE3
Description
TVS DIODE 200VWM 322VC PLAD
Detailed Description
322V Clamp 112A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
322V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
112A