MAPLAD36KP15AE3
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP15AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP15AE3
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Detailed Description
25.8V Clamp 1396A (1.396kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1396A (1.396kA)