MAPLAD36KP130CA
DigiKey Part Number
MAPLAD36KP130CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD36KP130CA
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Detailed Description
209V Clamp 173A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
36000W (36kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
173A