MAPLAD30KP85A
DigiKey Part Number
1086-4964-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP85A
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC PLAD
Detailed Description
137V Clamp 216A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP85A Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
216A