MAPLAD30KP58CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
93.6V Clamp 318A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD30KP58CA
DigiKey Part Number
1086-4942-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP58CA
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP58CA Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
318A