MAPLAD30KP54CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
87.1V Clamp 342A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD30KP54CAE3
DigiKey Part Number
1086-4939-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP54CAE3
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP54CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
342A