MAPLAD30KP45AE3
DigiKey Part Number
1086-4925-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP45AE3
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC PLAD
Detailed Description
72.7V Clamp 414A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP45AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
414A