MAPLAD30KP43CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
69.4V Clamp 432A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD30KP43CAE3
DigiKey Part Number
1086-4923-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP43CAE3
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP43CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
432A