MAPLAD30KP28AE3
DigiKey Part Number
1086-4889-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP28AE3
Description
TVS DIODE 28VWM 46.4VC PLAD
Detailed Description
46.4V Clamp 645A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP28AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
645A