MAPLAD30KP15A
DigiKey Part Number
1086-4828-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP15A
Description
TVS DIODE 15VWM 25.8VC PLAD
Detailed Description
25.8V Clamp 1164A (1.164kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP15A Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1164A (1.164kA)