MAPLAD30KP14CA
DigiKey Part Number
1086-4822-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP14CA
Description
TVS DIODE 14VWM 24VC PLAD
Detailed Description
24V Clamp 1251A (1.251kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP14CA Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1251A (1.251kA)