MAPLAD30KP130A
DigiKey Part Number
1086-4816-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD30KP130A
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Detailed Description
209V Clamp 142A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
EDA/CAD Models
MAPLAD30KP130A Models
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
142A