MAPLAD18KP9.0CA
DigiKey Part Number
MAPLAD18KP9.0CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD18KP9.0CA
Description
TVS DIODE 9VWM 15.4VC PLAD
Detailed Description
15.4V Clamp 1169A (1.169kA) Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
9V
Voltage - Breakdown (Min)
10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
15.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1169A (1.169kA)