MAPLAD18KP78AE3
DigiKey Part Number
MAPLAD18KP78AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD18KP78AE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC PLAD
Detailed Description
126V Clamp 143A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143A