MAPLAD18KP48A/TR
DigiKey Part Number
150-MAPLAD18KP48A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD18KP48A/TR
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC PLAD
Detailed Description
77.4V Clamp 233A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A