MAPLAD18KP20A
DigiKey Part Number
MAPLAD18KP20A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD18KP20A
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Detailed Description
32.4V Clamp 556A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
18000W (18kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
556A