MAPLAD15KP70CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
113V Clamp 132A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD15KP70CAE3
DigiKey Part Number
1086-4775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP70CAE3
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP70CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
132A