MAPLAD15KP20CA
DigiKey Part Number
1086-4698-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC PLAD
Detailed Description
32.4V Clamp 462A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP20CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
462A