MAPLAD15KP15CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
24.4V Clamp 618A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD15KP15CA
DigiKey Part Number
1086-4666-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP15CA Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
618A