MAPLAD15KP130CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
209V Clamp 71A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD15KP130CAE3
DigiKey Part Number
1086-4651-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP130CAE3
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC PLAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP130CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71A