MAPLAD15KP11CAE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
18.2V Clamp 822A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
MAPLAD15KP11CAE3
DigiKey Part Number
1086-4639-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAPLAD15KP11CAE3
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PLAD
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MAPLAD15KP11CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Bulk
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
822A