Image for MADA3KP40CA is not available
MADA3KP40CA
DigiKey Part Number
150-MADA3KP40CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP40CA
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC
Detailed Description
64.5V Clamp 46.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V