Image for MADA3KP28CA is not available
MADA3KP28CA
DigiKey Part Number
150-MADA3KP28CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC
Detailed Description
45.4V Clamp 66A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V