Image for MADA3KP22AE3 is not available
MADA3KP22AE3
DigiKey Part Number
150-MADA3KP22AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP22AE3
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC
Detailed Description
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V