Image for MADA3KP20CAE3 is not available
MADA3KP20CAE3
DigiKey Part Number
150-MADA3KP20CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP20CAE3
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.4V Clamp 92.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tube
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
8
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Package / Case
16-SMD, Gull Wing
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V