Image for MADA3KP18A is not available
MADA3KP18A
DigiKey Part Number
150-MADA3KP18A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MADA3KP18A
Description
TVS DIODE 18VWM 29.2VC
Detailed Description
29.2V Clamp 102.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
102.8A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V